Bedava backlink yöntemleri nedir ?

Bedava backlink yöntemleri Birçoğumuz backlink nedir biliyoruz.
Bilmeyenler için backlink, sitenizin bir başka site tarafından referans gösterilmesidir. Arama motorlarının dikkatini çekebilmek adına kullanılan en eski yöntemlerden biridir. Sistem şu şekilde işler.
Popüler bir siteye para karşılığı sitenizdeki bir konudan bahseden bir makale yayınlatır makalenin altına sağına soluna da kendi sitenizin linklerini yerleştirirsiniz.

Böylece o sitelerden sizin sitenize hem kullanıcı akışı olur hem de arama motorları popüler sitede sizin sitenizden bahsedilmesini ciddiye alarak makalede geçen konuyla ilgili gelen aramaları size yönlendirir.

Popüler olmayan sitelerde yapılmasının pek bir manası yoktur. Popüler sitelerde ise site sahibinin inisiyatifine bağlı olarak ücretlendirilir. Peki, kimse paranız var mı diye soruyor mu?

Biz sorduk ve birçoğunuzun olmadığını gördük. Bu yüzden sitemizde sizin backlinklerinizi ücretsiz olarak yayınlayacağız dersek inanmayın. Ama sizlere ücretsiz olarak backlink yapabileceğiniz bir kaç önerimiz olabilir. İlk iş popüler blog sayfalarında bir profil oluşturarak her gün düzenli olarak yazı, makale, resim vs girin. İkincisi Facebook’da üye sayısının yüksek olmasına yönelik bir sayfa veya grup oluşturun. Gündemi takip ederseniz emin olun bir tane yakalarsınız.

Daha sonra ilk olarak sayfanızda her gün popüler gündemi takip eden komik, siyasi, dini, edebi içerikleri tek tek ekleyin. Her eklediğinizin mutlaka şahsi profilinizde gözükmesini sağlayın. Ayrıca üye sayısı arttırmaya yönelik bir iki uygulama var.

Bunları kullanarak da sayınızı arttırabilirsiniz. Ardından yeterli sayıya ulaştığınızda araya hem blog hem de facebook sayfanızdan çok sık olmamak kaydı ile asıl sitenizde paylaştığınız ilgi çekici bir kaç konu paylaşın. Hem üye sayısı hem de arama motorlarının içeriğinizi denetleyişinde olumlu bir yükseliş olacaktır. Böylece en azından şu parasız zor günlerinizi “ne yapsam da sitenin hitini arttırsam” diye düşünerek geçirmemiş olursunuz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: